Letkyně

Pojďte si s námi plnit sny o létání a zkusit, jaké je to ztratit hlavu v oblacích! Tři odhodlané letkyně sestrojí své letadlo a vy jistě uvěříte, že vzlétne! Letkyně jsou pouliční představení, ve kterém zažijete atmosféru prvních aeroplánů.

*Holektiv, fungující od roku 2016 ve složení – Karolína Křížková, Eva Stará, Andrea Vykysalá – propojuje ve svých projektech žánry současného tance, divadla a nového cirkusu. Letkyně jsou poetickou sondou světa letectví, kde výšiny, lety a pády působí také jako analogie světa novocirkusového umělce.

  • koncept, interpretace: Eva Stará, Karolína Křížková, Andrea Vykysalá
  • hudba: Julie Lupačová
  • scéna: Matěj Forman
  • kostýmy: Marianna Stránská
  • zvuk: Niels Doucet

Termíny představení

2024
Letkyně
2019
2020
2021
2022
2023
2024

Recenze

Lucie Štádlerová
www.tanecniaktuality.cz
,, Představení Letkyně (..) nás přenáší do 10., 20.let 19.století. (..) Jejich cílem je sestavit si opravdický aeroplán, aby mohly vzlétnout. Všechny rekvizity hrají v průběhu představení určitou roli.. Všechny rekvizity také kolují publikem a ten, u kterého se zastaví vrtule, je jasným adeptem na prvního pilota (..) Dílo je krátkou poetickou sondou do světa letectví. Představením Holektiv potvrzuje, že si vytváří svůj rukopis, vizuálně- poutavá díla se zvládnutou vysokou akrobacií i taneční technikou. Technicky věrné zpracování bez nutnosti ukázat vše, co umím, je zařazuje mezi vyspělé a hodnotné umělkyně.‘‘